Liebherr LTM 1250-6.1 - Genel Özellikler


300 ton kaldırma kapasiteli 2009 model teleskopik mobil vinç.
Kendi sınıfının en kompakt ve en uzun bomlu vincidir.

LIEBHERR LTM 1250-6.1 kendi sıfının en kompakt ve en uzun bomlu mobil vincidir. Ana bomda 74 m kanca altı yükseklik gibi inanılmaz bom uzunluğuna sahiptir. Özellikle kule vinç montajı ve demontajı işlerinde, kısa zamanda kurulup işe hazır hale gelmesi ve jipbom kullanmadan 74 m yüksekliğe ulaşabilmesi özellikleriyle tercih edilir.

● Yardımcı vince gerek kalmaksızın 96 m kanca altı yüksekliğe ulaşabilmesiyle rakipsizdir.
● Kompakt ölçüleri ve yengeç yürüyüşlü akslarıyla yüksek manevra kabiliyeti sayesinde şantiye içinde dar alanlarda seri bir sekilde kurulabilme ve yüksek kaldırma kapasitesi ile rakipsiz bir vinçtir.
● Toplam boyu sadece 17,4 m, araç genişliği 3 m, araç yüksekliği ise 3.85 m'dir.
● %48 derece eğimde tırmanma yeteneğine sahiptir.
● 6 aksının tamamı dümenlenebilir özelliktedir ve yengeç yürüyüşü yapabilir.
● 36 m jipbomu ile 110 m kanca altı yüksekliğe ve yatayda 94 m mesafeye ulaşabilme özellikleri bu vincimizi piyasanın en çok aranan vinci haline getirmiştir.
● 70 m uzunluğuna sahip fly jip bomu ile sınıfının en uzun fly bomuna sahiptir.
● 5,4 m uzunluğunda ağır yük jip bomuyla (60 ton kapasiteli) kapalı alanlarda, çatı altı montajlarında büyük avantaj sağlar.
● Çevre dostu euro4 normlarına sahip motorlarıyla az yakıt sarf ederek en yüksek verimde çalışır. Saatte 85km sürat yapabilme özelliğiyle bir iş sahasında diğerine en kısa sürede güvenli bir şekilde ulaşır.
● EURO 4 normuna sahip çevre dostu motorları, motor kıvılcım tutucusu, çalışma esnasında bomlar açık iken vinç motorunun arıza yapması durumunda, taşıyıcı motorundan vinç motorunu tahrik ederek bomların geri çekilmesi suretiyle yükün güvenle indirilmesini sağlayan özel bilgisayar destekli hidrolik ünitesi rafineri çalışmalarına son derece uygundur.
● Vinç bilgisayarı üzerinden çalışma alanını sınırlandıran özel programı ve levye hassasiyet ayarı sayesinde, dar ve kapalı alanlarda montaj ve demontaj işlerini maksimum güvenlik ve hassasiyette gerçekleştirir.