Demag AC 200-1 - Genel Özellikler


225 ton kaldırma kapasiteli 2004 model teleskopik mobil vinç.
Kendi sınıfının en kompakt ve en uzun bomlu vincidir.

DEMAG AC 200-1 kendi sıfının kompakt ve en uzun bomlu mobil vincidir. Ana bomda 69 m kanca altı yükseklik gibi inanılmaz bom uzunluğuna sahiptir. Özellikle kule vinç montajı ve demontajı işlerinde, kısa zamanda kurulup işe hazır hale gelmesi ve jipbom kullanmadan 70 m yüksekliğe ulaşabilmesi özellikleriyle tercih edilir.

● Kompakt ölçüleri ve yengeç yürüyüşlü akslarıyla yüksek manevra kabiliyeti sayesinde şantiye içinde dar alanlarda seri bir sekilde kurulabilme ve yüksek kaldırma kapasitesi ile rakipsiz bir vinçtir.
● Toplam boyu sadece 14 m, araç genişliği 3 m, araç yüksekliği ise 3.9 m'dir.
● %71 derece eğimde tırmanma yeteneğine sahiptir.
● 5 aksının tamamı dümenlenebilir özelliktedir ve yengeç yürüyüşü yapabilir.
● 33 m jipbomu ile 102 m kanca altı yüksekliğe ve yatayda 82 m mesafeye ulaşabilme özellikleri AC 200-1'i piyasanın en çok aranan vinci haline getirmiştir.
● 1.7 m uzunluğunda ağır yük jip bomuyla (55 ton kapasiteli) kapalı alanlarda, çatı altı montajlarında büyük avantaj sağlar.
● Çevre dostu euro3 normlarına sahip motorlarıyla az yakıt sarf ederek en yüksek verimde çalışır. Saatte 85km sürat yapabilme özelliğiyle bir iş sahasında diğerine en kısa sürede güvenli bir şekilde ulaşır.
● EURO 3 normuna sahip çevre dostu motorları, motor kıvılcım tutucusu, çalışma esnasında bomlar açık iken vinç motorunun arıza yapması durumunda, taşıyıcı motorundan vinç motorunu tahrik ederek bomların geri çekilmesi suretiyle yükün güvenle indirilmesini sağlayan özel bilgisayar destekli hidrolik ünitesi rafineri çalışmalarına son derece uygundur.
● Vinç bilgisayarı üzerinden çalışma alanını sınırlandıran özel programı ve levye hassasiyet ayarı sayesinde, dar ve kapalı alanlarda montaj ve demontaj işlerini maksimum güvenlik ve hassasiyette gerçekleştirir.